ozesystem.com.pl

Dla Rolnictwa

Solar panel
Engineer with energy measurement photovoltaic modules for renewable energy

ozesystem.com.pl

Korzyści oferowane przez fotowoltaikę w gospodarstwie rolnym

Fotowoltaika to obecnie najpopularniejszy sposób na obniżenie comiesięcznych wydatków na prąd. Technologia pozwala na pozyskanie energii słonecznej i przekształcenie jej w prąd zmienny wykorzystywany w sieci. Instalacja fotowoltaiczna coraz częściej znajduje zastosowanie w nowoczesnych gospodarstwach rolnych, korzystających z dużej liczby urządzeń i maszyn elektrycznych. Jakie korzyści może zaoferować fotowoltaika rolnikom?

Instalacja fotowoltaiczna przynosi ogromne oszczędności na rachunkach

Unowocześnione gospodarstwa rolne zużywają mnóstwo prądu. Znajdziemy tu wiele urządzeń oraz maszyn, które są eksploatowane niemal codziennie. Do tego dochodzą oczywiście urządzenia oraz instalacje elektryczne w domu. Biorąc pod uwagę, że ceny prądu stale rosną, rolnicy muszą być przygotowani na poważne wydatki w każdym miesiącu. Instalacja fotowoltaiczna to sprawdzony sposób na obniżenie wydatków na prąd.

Technologia ta pozwala pozyskać darmową energię słoneczną, która jest następnie przekształcana w prąd zmienny. W dużych gospodarstwach można zastosować wiele paneli, które praktycznie uniezależnią rolnika od dostaw prądu z elektrowni. W perspektywie długoterminowej oznacza to ogromne oszczędności, nie tylko ze względu na niższe rachunki za prąd, ale również ze względu na możliwość płacenia niższego podatku rolnego.

Energia słoneczna wykorzystywana przez cały rok

Fotowoltaika jest najbardziej wydajna w okresie wiosenno-letnim, gdy dzień jest dłuższy. W dużych gospodarstwach rolnych, w miesiącach takich jak czerwiec, lipiec, sierpień czy wrzesień, produkowane mogą być nadwyżki energii, które są przenoszone do sieci elektrowni. Czy to oznacza utratę tej energii? Absolutnie nie. Możemy ponownie wykorzystać do 80% odprowadzonej energii w okresie jesienno-zimowym, gdy zapotrzebowanie na prąd jest wyższe.

Fotowoltaika to proste i wygodne rozwiązanie

Rolnicy w każdym zakątku Polski mogą zdecydować się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Zwykle, instalacja fotowoltaiki jest możliwa w ciągu jednego dnia. Tylko przy dużych instalacjach fachowcy mogą potrzebować kilku dni. Po zamontowaniu, gospodarstwo rolne od razu czerpie korzyści, wynikające z wybranej inwestycji. Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga kosztownej konserwacji. Zaleca się jedynie coroczny przegląd.

Old frame house with solar cells on the roof

Wysoka wytrzymałość i niezawodność

Fotowoltaika jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Nie zaszkodzą jej: ulewne opady deszczu, porywisty wiatr, mrozy, śnieg czy grad. To trwały i niezawodny system, który zaoferuje gospodarstwu rolnemu stały dostęp do energii pozyskiwanej przez panele fotowoltaiczne. Wystarczy coroczny przegląd, aby upewnić się, że instalacja działa w pełni wydajnie. Fotowoltaika może odznaczać się niezawodną pracą nawet przez 25-30 lat, o czym przekonują wieloletnie gwarancje ze strony producentów.

Atrakcyjne ulgi i dotacje dla rolników

Instalacje fotowoltaiczne świetnie wpisują się w aktualne działania, mające na celu większą ochronę środowiska naturalnego. Gospodarstwa rolne często mogą skorzystać z dotacji na zakup oraz montaż instalacji. Ponadto, koszty te mogą zostać odliczone od podatku. Rolnicy, którzy zdecydują się termomodernizację gospodarstwa, mogą liczyć na ulgi podatkowe nawet przez kolejne 15 lat. To dodatkowe korzyści finansowe, które zachęcają do wyboru nowoczesnej fotowoltaiki.

Niezawodna fotowoltaika w gospodarstwie rolnym

W ostatnich latach, coraz większa liczba rolników decyduje się na modernizację swojego gospodarstwa, w celu uniezależnienia się od nieodnawialnych źródeł energii. Fotowoltaika oznacza duże oszczędności w skali roku, co przy stałych podwyżkach prądu jest szczególnie ważne w przypadku nowoczesnych gospodarstwach rolnych. Ponadto, instalacja fotowoltaiczna to ekologiczne rozwiązanie, które wspiera walkę o czyste środowisko. Z tego względu, wielu rolników może ubiegać się o dotacje, które w dużej mierze sfinansują zakup oraz montaż nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej.

OZE (1)
Wiele lat doświadczenia dla twojego bezpieczeństwa!
Zaufaj doświadczonemu zespołowi!
Photovoltaic Power Plant