ozesystem.com.pl

Dla firmy

Solar panel
aerial view of solar panels on photovoltaic power station, clean energy background

ozesystem.com.pl

Instalacja fotowoltaiczna – jakie korzyści dla firm przynosi to rozwiązanie?

Pozyskiwanie prądu z energii słonecznej to nowoczesna technologia, która od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Instalacja fotowoltaiczna jest wykorzystywana nie tylko w domach prywatnych, ale również w firmach, które pragną oszczędzać na rachunkach za prąd. Fotowoltaika dla firm może zaoferować szereg korzyści, zarówno finansowych, jak również wizerunkowych. Dlaczego warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem?

Darmowa energia w Twojej firmie

Instalacja fotowoltaiczna pozyskuje energię słoneczną, a następnie, przekształca ją w prąd zmienny, który zasila urządzenia elektryczne w biurze. W ten sposób można cieszyć się darmową energię. Biorąc pod uwagę systematyczne podwyżki prądu, nie dziwi fakt, że tak często poszukujemy alternatyw i sposobu na obniżenie rachunków.

Wydajna instalacja fotowoltaiczna w biurze może obniżyć wydatki za prąd nawet o 60-70%. W miesiącach letnich, gdy panele pozyskują najwięcej energii, ewentualne nadwyżki można sprzedać do sieci. Innym rozwiązaniem jest zmagazynowanie i odebranie do 80% tej energii w okresach jesienno-zimowych, gdy zapotrzebowanie jest większe. W perspektywie długoterminowej, fotowoltaika dla firm oznacza naprawdę pokaźne oszczędności.

Fotowoltaika dba o pozytywny wizerunek firmy

Z roku na rok rośnie świadomość społeczna na temat tego, jak istotna jest należyta dbałość o środowisko naturalne. Wielu klientów zwraca uwagę na to, czy dana firma angażuje się w ochronę środowiska. Instalacja fotowoltaiczna to pozytywna wizytówka, która świadczy o tym, że Twoja firma ogranicza ślad węglowy i stara się uniezależniać od nieodnawialnych źródeł energii. Wielu klientów chętniej podejmuje współpracę z odpowiedzialnymi firmami dbającymi o środowisko.

Ulgi i dotacje dla ekologicznych przedsiębiorców

W wielu krajach, w tym również w Polsce, osoby zainteresowane zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznej mogą liczyć na dotacje oraz ulgi podatkowe. Koszty związane z termomodernizacją budynku firmowego mogą zostać w całości odliczone od podatku. Ponadto, w wielu miastach i gminach można ubiegać się o przyznanie dofinansowanie na przeprowadzenie termomodernizacji. Dzięki temu, firmy mogą zaoszczędzić na zakupie i montażu instalacji fotowoltaicznej.

Korzystny wpływ na komfort pracowników

Instalacja fotowoltaiczna może dostarczyć prąd potrzebny do zasilenia elektrycznej instalacji grzewczej, a także klimatyzacji. Nie emituje przy tym szkodliwych substancji, które miałyby negatywny wpływ na jakość powietrza. Warto także zaznaczyć, że instalacja fotowoltaiczna działa bezgłośnie, dzięki czemu, nie zaburza koncentracji i efektywności pracowników.

Instalacja odznacza się wysoką wytrzymałością na lata

Dużym plusem jest wytrzymałość całej instalacji. Jest ona całkowicie odporna na czynniki atmosferyczne, takie jak: deszcz, śnieg, wiatr, mrozy. Może działać w pełni wydajnie nawet przez 25-30 lat. Do tego, nie wymaga kosztownej konserwacji. Producenci zalecają jedynie, aby raz do roku przeprowadzić okresowy przegląd, który pozwoli sprawdzić, czy fotowoltaika pracuje optymalnie. To kolejny aspekt, który wpływa na opłacalność w perspektywie długoterminowej.

Fotowoltaika oferuje firmom niezależność energetyczną

Nic nie wskazuje na to, aby ceny prądu w kolejnych latach miały spaść. Wręcz przeciwnie, możemy oczekiwać kolejnych podwyżek, co stanowi poważne wyzwanie zarówno dla osób prywatnych, jak również przedsiębiorców prowadzących własną firmę. Jeśli dysponujesz biurem i chcesz uniezależnić się od dostaw prądu z elektrowni, warto postawić na instalację fotowoltaiczną. To bardzo nowoczesna i ekologiczna technologia, która jest stale rozwijana.

Główne korzyści wynikające z fotowoltaiki dla firm to przede wszystkim duże oszczędności na przestrzeni kolejnych lat. Jest to również szansa na pozyskanie nowych klientów, poszukujących współpracy z firmami dbającymi o środowisko naturalne. Fotowoltaika dla firm oznacza również duże plusy w kwestii optymalizacji podatkowej.

OZE (1)
Wiele lat doświadczenia dla twojego bezpieczeństwa!
Zaufaj doświadczonemu zespołowi!
Photovoltaic Power Plant